„Masz wszystko, co potrzebne, by skutecznie działać, ale czasem nie wiesz, jak z tego skorzystać.

Zawsze dokonujesz najlepszych dostępnych ci wyborów, jednak nie zawsze zdajesz sobie z tego sprawę. Potrzebne ci jedynie wsparcie w realizowaniu celów, w wyzwoleniu sił twórczych, rozwijaniu talentów, które posiadasz. Potrzebna ci nowa perspektywa widzenia.”

Maciej Bennewicz


Co to jest coaching?

Coaching to metoda rozwoju osobistego, sposób na stawianie i realizację celów, na zwiększenie poczucia satysfakcji z własnego życia. To również metoda dzięki, której możemy odnaleźć „własną drogę” w życiu, określić jak chcielibyśmy żyć i wprowadzić zmiany zgodne z własnymi wartościami i potrzebami. Polega na indywidualnej rozmowie z coachem. Coaching opiera się 5 zasadach:

  1. Każdy człowiek jest ok (w porządku).
  2. Każdy posiada wszystkie potrzebne zasoby, żeby osiągnąć swój cel.
  3. Za każdym zachowaniem stoi pozytywna intencja
  4. Każdy dokonuje najlepszego wyboru spośród dostępnych mu możliwości.
  5. Zmiana jest nieuchronna.

Praca coachingowa zgodnie z tymi zasadami ułatwia klientowi coachingu poruszanie się po jego świecie wewnętrznym i zewnętrznym bez żadnych ocen, krytyki przy pełnej akceptacji, a to daje niepowtarzalną możliwość poszukania w sobie odpowiedzi na wiele pytań, które sobie zadajemy w bezpiecznej, sprzyjającej temu atmosferze, wolnej od lęku przed oceną. Te zasady umożliwiają coachowi pracę przynoszącą pozytywne efekty, gdyż wyznając je nie próbuje być ekspertem a tylko towarzyszem swojego klienta i cierpliwie pomaga mu dojść do własnych rozwiązań. Za tymi zasadami kryje się według nas jeszcze jedna „każdy wie najlepiej czego potrzebuje dla siebie”, ale nie zawsze ma do tego dostęp (wychowanie, normy, lęk przed oceną itp.) 5 zasad umożliwia dotarcie do tego, czego naprawdę chcemy i pomaga znaleźć sposoby na realizację siebie.
„Czuję jak to, kim mogę być pulsuje tuż pod powierzchnią tego kim jestem”


Kim jest coach?

Coach to osoba z odpowiednim przygotowaniem do prowadzenia coachingu. Coach wspiera innych w rozwoju, koncentruje się na celach, które wybierają klienci. Jest osobistym przewodnikiem Twojego rozwoju.

Coach jest partnerem w formułowaniu jasnej wizji celu i działań mających do niego doprowadzić. Inspiruje do wchodzenia na nowy poziom osobistego rozwoju. Stawia wyzwania, pomaga jasno określić czego klient chce, wspomaga go w wymyślaniu rozwiązań i strategii. Inspiruje klienta do zmiany. Pomaga klientowi w odnalezieniu własnej niepowtarzalnej ścieżki. Coach to partner klienta w zmierzaniu do samorealizacji i samospełnienia.


Jak pracuje coach?

Narzędzia coacha to trafne pytania i ćwiczenia wykorzystujące wizualizacje oparte na ugruntowanej wiedzy o psychologii człowieka.

Coach nie podaje rozwiązań! Nie doradza! Ale ułatwia Tobie znalezienie najlepszej dla Ciebie drogi!

Coach nie powie Ci jaki jesteś i co powinieneś zrobić, ale będzie Ci towarzyszył w podróży w siebie w celu znalezienia odpowiedzi. To ty je znajdziesz, bo tylko ty wiesz, co jest dla Ciebie najlepsze (nawet jeśli w tej chwili wydaje Ci się, że tak nie jest).
Jak umówić się na spotkanie?

Wybierz jednego z naszych coachów i skontaktuj się z nim telefonicznie. Podczas rozmowy ustalicie konkretną datę i godzinę spotkania.
Coaching prowadzony jest również przez skype.Cena?

45 minut coachingu kosztuje 120 zł.Jak długo trwa coaching?

Ilość spotkań zależy od Ciebie. To Ty decydujesz czego potrzebujesz i jak długo.
Możemy spotkać się raz, ale możemy też spotykać się regularnie przez rok, albo tylko wtedy kiedy będziesz potrzebował.


Dla kogo jest coaching?

Coaching jest dla każdego! Dla każdego, kto odczuwa chęć zmiany, chęć rozwijania siebie, stawiania sobie nowych celów. Jest też dla osoby, która ma wątpliwości… zastanawia się jaką podjąć decyzję… której czasami brakuje motywacji, do działania… która czasami nie wie jak ma postapić, jak się zachować, co wybrać…

A każdy z nas ma czasami takie dylematy.. i Ty i Ja.

Coaching jest najlepszym sposobem na szukanie odpowiedzi i rozwiązań, wynikającym z dbałości o siebie i własne życie, a nie konieczności. Wybieram coaching bo chcę więcej a nie dla tego, że nie umiem sobie poradzić (chociaż czasami myślę, że sobie nie radzę).

Coaching pomaga zmienić zachowania, które nam się nie podobają, pomaga znaleźć nowe, zgodne ze sobą sposoby działania w sytuacjach z jakiś powodów dla Ciebie trudnych, czy ważnych. Pomaga w staniu się bardziej asertywnym, w znalezieniu własnych strategii na radzenie sobie ze stresem.


Czym się różni coaching od psychoterapii?

Coach nie musi mieć wykształcenia psychologicznego. Powinien mieć ukończone szkolenie z pracy coachingowej.

W coachingu pracujemy nad tym co jest teraz i nad tym, czego chcę w przyszłości. Skoncentrowany jest na szukaniu rozwiązań i stawianiem kroków do przodu…

W psychoterapii może pojawić się również perspektywa przeszłości. Ważnym może się okazać zbadanie tego, co zdarzyło się w przeszłości i zrozumienie jak przeszłość wpływa na teraźniejszość i na nasze myślenie o przyszłych wydarzeniach.

Problemy, z którymi trafiają klienci do psychologa są często natury psychosomatycznej, jak nerwice, depresje. Klienci psychologów borykają się również z głębokimi problemami natury osobowościowej, które wymagają specjalistycznego podejścia i dopiero po ich rozwiązaniu można zastanowić się czego chcemy więcej, jak ma wyglądać nasza przyszłość. Specyfiką psychoterapii jest leczenie (praca nad brakami, przeszkodami, osiągnięcie stanu, w którym sam będę mógł sobie pomagać), a specyfiką coachingu jest rozwój.